Flaka Kiki këngëtarja me origjinë nga Kosova, e cila jeton ne Australi pritet të bëjë boom në vjeshtën e këtij viti. Ajo së shpejti do të lansojë këngën e saj më të re që do të thyej rekorde ndërkombëtare.

Shpesh në media Flaka Kiki është përfolur se do të ec rrugës së Dua Lipës.

Flaka Kiki ka sjellë më herët disa këngë si Dance Away, Intoxicating dhe Letting You Go.