Në atë që dukej të ishte fundi i përsosur përrallor për Jennifer Lopez dhe Ben Affleck, ata u martuan pasi u ribashkuan në vitin 2021, më shumë se 17 vjet pas lidhjes së tyre të parë.

Megjithatë, mund të mos jetë aq magjike sa ne të gjithë menduam se do të ishte, pasi dyshja thuhet se janë përfshirë në një krizë martesore.

Në lidhjen e tyre të parë, romanca e tyre ishte në qendër të vëmendjes së mediave, pasi ata po shndërroheshin në një nga çiftet më të rëndësishëm në atë kohë.
Edhe pse ishin fejuar dhe ishin gati për martesë, dasma nuk u zhvillua. Marrëdhënia përfundoi në vitin 2004, duke shkaktuar bujë në mbarë botën. Pas dasmës së tyre në vitin 2022 ata u panë bashkë gjatë muajit të mjaltit në Evropë, por tashmë gjithçka duket se tregon se gjërat po ftohen mes tyre. Prej disa javësh çifti ka qenë në qendër të mediave, pasi ylli i ‘Batman’ nuk jeton në të njëjtën shtëpi me gruan e tij, vendim që thuhet se e morën për të rinovuar martesën e tyre.

Sipas raportimeve, J-Lo është ngopur me zakonin e pirjes së duhanit të Affleck-ut, pasi era e cigares është kudo dhe kjo e shqetëson atë. Burime pranë dyshes kanë shpjeguar se ai ka premtuar se do ta lë duhanin, por është i stresuar dhe pi duhan si kurrë më parë. Flitet se J-Lo dëshiron të kënaqë në çdo mënyrë partnerin e saj, gjë që po i shkakton nivele të larta stresi dhe lodhjeje, gjë që do të tregonte se ata po kalojnë një krizë martesore.

Shtypi gjithashtu raportoi se aktori supozohet se ishte kapur nga paparacët pa unazën e martesës. Radar Online ka postuar disa foto të aktorit në Los Angeles, ku banon me J-Lo, duke treguar se nuk e ka mbajtur unazën e martesës. Si të mos mjaftonte kjo, ai u pa i mërzitur, pasi këngëtarja kishte marrë vendimin të hidhte një koleksion motoçikletash që kishte aktori.