Vrasja e shqiptarit në Breshia, prokuroria: Italiani e dogji në bagazhin e makinës, nuk i shlyente dot borxhin që i kishte

Një Italian është vënë në prangat e policisë, për shkak se akuzohet për vrasjen dhe më pas djegien brenda makinës së tij të një shqiptari nga Kosova. Krimi i rëndë ndodhi në Këln në zonën e Breshias.

I arrestuari është një italian që jeton në Palazzolo. Viktima ishte nën hetim nga Drejtoria Antimafia e Qarkut për trafik droge dhe duhej të përfundonte në gjyq për tentativë për t’i vënë flakën vilës së një menaxheri.

Krimi mendohet se ka ndodhur nga mosmarrëveshje të natyrës ekonomike midis vrasësit (debitorit) dhe viktimës (kreditorit).

Kredia kishte norma të konsideruara interesi. Në pamundësi për të shlyer shumën, burri, sipas prokurorisë, dyshohet se ka organizuar vrasjen e 40-vjeçarit kosovar, i gjetur i karbonizuar në bagazhin e veturës së vëllait të tij. Vendimtare për hetimin ishin kamerat jashtë shtëpisë së viktimës.