Policia ndalon dy persona për prishje të rendit dhe qetësisë publike në Prisojnicë të Rekës së Poshtme

Dje (13-shtator) në ora 09:45, në Prisojnicë të Rekës së Poshtme, zyrtarë policorë të SPB Tetovë –DPB Gostivar kanë ndaluar personat A.Z.(42) dhe 41-vjeçaren F.Z. nga ky fshat, të cilët paraprakisht kanë prishur rendin dhe qetësinë publike dhe ka debatuar verbalisht në shkollën e fshatit me 55-vjeçarin Sh.R. nga fshati Axhievski. Rasti është zbardhur plotësisht dhe ndaj të përfshirëve do të vijojnë parashtresa përkatëse.Ts