Pendarovski me bashkëshorten bënë homazhe tek arkivoli i Elizabeth

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, ka shpërndarë një video në profilin e tij në Facebook, në të cilën vërehet se ai së bashku me bashkëshorten e tij kanë bërë homazhe tek arkivoli i Mbretëreshës Elizabeth në Parlament për t’i bërë nderimet e fundit mbretëreshës më jetëgjatë para funeralit të saj nesër.

“Beti dhe unë i bëmë nderimet tona për eshtrat e mbretëreshës Elizabeth II, para ceremonisë së varrimit të nesërm në Westminster Abbey,” tha Pendarovski.