Ky do të jetë moti për sot

Moti sot do të jetë me diell me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor dhe jugperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 9 deri në 17, ndërsa maksimalja prej 24 deri në 31 gradë.