Hisar Ali Cali sërish ftohet nga Reprezentacioni i Maqedonisë së Veriut U -16 për ndeshjet e rradhës

Reprezentacioni i Maqedonisë së Veriut në futboll U-16 do të zhvillojë dy ndeshje të tjera kontrolluese
më 06.09.2022 dhe 08.09.2022 në Qendrën e Federates së futbollit të Maqedonisë ,,Petar Milloshevski,,në Shkup informon Tetovasot
Edhe kësaj rradhe nuk kishte si mungonte njëri ndër futbollistët më të mirë të kësaj gjeneraten,futbollisti i Shkëndijës së Tetovës Hisar Ali Cali.
Ai është ftuar nga selektori Dashmir Beari që gjithashtu po bën një punë të madhe me këto grupmosha në disa fitore deri tani me kombëtare të forta si Uellsi,Mali i Zi etj.Në këto ndeshje të lartëpërmendura i ftuari i zakonshëm tashmë në kombëtare si më i miri i kësaj gjenerate Hisar Ali Cali ka arritur përveç lojërave të bukura edhe të shënojë gola vendimtarë . Tetovasot