”Gymyshi” përballet me vdekjen, aksidentohet gjatë xhirimeve të serialit

Aktorja turke, 43 vjeçare Songul Oden që për publikun shqiptar u bë e njohur me rolin e saj si “Gymysh” muajin e kaluar u përball me vdekjen.

Aksidenti i shkaktur me veturë ndodhi gjatë xhirimeve të një pjese të serialit “Nomen”.

Sipas mediave turke, gjendja e aktores tani është permisuar, pasi që ajo në gjendje kritike.

Xhirimet e serialit ende nuk kanë filluar.

Seriali ”Nomen” është serial i ri në Turqi, në të cilin Songül Öden luan rolin kryesor me Halit Ergençin dhe Melis Sezen. Në këtë serial 43 vjeçarja i jep jetë rolit të ”Zübeyde Hanım”.