Fjolla Morina flet për ditët në burg: Jam qetësuar, vetëm kam lexuar

Këngëtarja e shumëpërfolur, Fjolla Morina ka folur për herë të parë për ditët që kaloi në burg. Ajo u arrestua nën akuzën për trafikim të armëve dhe municionit, në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, pasi u kap me dy pistoleta në makinën e saj.

Së fundmi, gjatë një interviste në ATV, Fjolla ka deklararuar se kjo periudhë i ka bërë shumë mirë.

“Veç kam lexuar, kam ushtruar dhe kam fjetur. Nuk mundem ta quaj burg. Mua nuk më duket si burg. A e dini çfarë më ka bërë mirë?

Fakti që nuk e kam pasur telefonin, jam qetësuar. Ndonjëherë them se vlen për disa njerëz. Jeta ime aty ishte shumë ndryshe, kam pasur nevojë për pushim”, tha ajo.