Atentat ndaj Putin? Sulmohet limuzina e presidentit rus, dyshohet se …

Makina e Presidentit të Rusisë Vladimir Putin, është sulmuar ditën e sotme, që besohet se mund të kishte qenë një atentat.


Limuzina e tij pësoi një shpërthim i fortë në pjesën e përparme të saj, e cila “shpërtheu” në tym.

Pas aksidentit makina u mor nga shërbimi i sigurisë së Putinit, e padëmtuar plotësisht ndërsa në lidhje me ngjarjen janë arrestuar disa persona.

Një media ruse bën me dije se kjo mund të ketë ndodhur si pasojë e një konflikti mes Putinit dhe të dashurës së saj Alina Kabaeva, 39 vjeç, ku presidenti rus thuhet se e ka detyruar të abortojë fëmijën të cilin ajo mban.

Megjithatë kjo nuk është vendimtare pasi ka një sërë arsyesh të tjera që mund të kenë çuar në këtë ngjarje, në mes të luftës.