Aksident i trefishtë në aksin Tepelenë-Gjirokastër, 2 persona dërgohen në spital

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Gjirokastër-Tepelenë.

Sipas policisë në aksident janë përfshirë tre makina, ku një nga automjetet ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit dy persona kanë mbetur të lënduar.
Policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 19:40, në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur “Kthesa e Subashit”, janë përfshirë në aksident rrugor automjetet tip “Audi”, “Volksëagen” dhe “Ford”, automjeti tip “Ford” pas përplasjes ka dalë nga rruga.

Për pasojë kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i automjetit tip “Ford” dhe pasagjerja që ndodhej në këtë automjet, të cilët u transportuan për në spitalin Rajonal Gjirokastër për të marrë ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.