5 zjarrfikëse në ndihmë të avionit, në fund gjejnë vetëm një shishe me manikyrin e thonjve (VIDEO)

Një “aromë e pazakontë” ka bërë që 5 zjarrfikëse t’i përgjigjen menjëherë në ndihmë një aeroplani në një aeroport të Karolinës së Veriut.


Ndërsa, në fund doli se bëhej fjalë vetëm për një shishe manikyri, thanë zyrtarët.

Fluturimi 563 i American Airlines mbërriti në Aeroportin Ndërkombëtar Charlotte Douglas nga Filadelfia në orën 7:50 të mëngjesit të së mërkurës dhe një përfaqësues i linjës ajrore tha se pasagjerët ishin duke zbritur si zakonisht.

Zëdhënësi i tha Queen City News se anëtarët e ekuipazhit tokësor hapën ndarjen e bagazhit rreth orës 8:15 të mëngjesit dhe menjëherë vunë re një “erë të pazakontë”.

Departamenti i Zjarrfikësve të Charlotte dërgoi pesë kamionë për të kuptuar nga vinte aroma.

“Zjarrfikësit arritën, kontrolluan mbajtjen dhe zbuluan se një nga kontejnerët brenda gropës përmbante një shishe manikyr që ishte thyer”, tha zëdhënësi. “Era ishte nga shishja e thyer e llakut. Askush nuk u lëndua dhe avioni është kthyer në shërbim.”