Saga e Cristiano Ronaldos ka marrë një tjetër kthesë, këtë herë jashtë botës së futbollit evropian.

Sulmuesi portugez aktualisht është në një rrugë pa krye me dyert e klubeve elitare të Evropës të mbyllura.

Megjithatë, situata e Ronaldos në Manchester United duket e paqëndrueshme. Duke u përballur me perspektivën për të luajtur futboll në Europa League për herë të parë që nga sezoni 2002/2003, sulmuesi është i dëshpëruar për të gjetur një dalje nga Old Trafford.

U fol për një ofertë shumë milionëshe nga Katari, megjithëse kjo u hodh poshtë shpejt, dhe tani duket se gjigantët brazilian Corinthians janë të interesuar për nënshkrimin e sulmuesit, me presidentin e klubit që i dërgoi Cristianos një mesazh shumë publik.

“Është e vërtetë, unë po ëndërroj shumë. Ky është Corinthians! A nuk janë Willian dhe Renato Augusto këtu?

Në futboll gjithçka është e mundur dhe unë kam detyrimin të bëj më të mirën për Corinthians.

A është e mundur? Nuk e di. Nuk e kemi provuar ende, nuk e kemi shqyrtuar, por po e mbajmë një sy. Imagjinoni nëse ai papritmas dëshiron të luajë në Brazil”.