Katër persona kanë vdekur në një zjarr që kaploi dy prona, ndërsa Patrulla e Shtetit të Nebraskës ka nisur hetimet rreth rastit.

“Zjarri përfshiu dy shtëpia, dhe kjo është gjithçka që di”, tha zëdhënësi i Patrullës së Shtetit të Nebraskës, Cody Thomas.

Dëshmitarët thuhet se kanë dëgjuar të shtëna armësh, por autoritetet nuk ishin në gjendje të konfirmonin shkaqet e vdekjes së viktimave, raporton nytimes.

Të gjitha zjarret janë shuar dhe aktualisht të dyja skenat janë duke u hetuar nga zyrtarët.

Autoritetet kanë deklaruar se nuk do të bëjnë të ditur identitetin e të vrarëve në këtë incident.

Ndryshe, Laurel është shtëpia e më pak se 1000 banorëve dhe ndodhet rreth 161 kilometra në veriperëndim të Omahas. 

https://twitter.com/OsintTv/status/1555293318409592835?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1555293318409592835%7Ctwgr%5E1175eee0511a1196b596c4ab322f771916c452b9%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fkater-te-vdekur-pasi-dy-shtepi-u-dogjen-ne-nebraska%2F