Gushti mund të jetë një nga muajt më të lumtur dhe më të preferuar të vitit, pasi të gjithë ne pak a shumë do të largohemi për pushimet e shumëpritura, por për tre përfaqësues të zodiakut gjërat nuk do të shkojnë aq mirë.

Gushti ka disa favore dhe disa më pak fat. Më poshtë do të merremi me këtë të fundit.

Dashi

Dashi nuk do të ketë verën më të mirë këtë vit, por mos u shqetësoni. Vetëm pushimi dhe relaksimi nuk pritet të trokasë në derën tuaj këtë verë. Jini të durueshëm dhe të qetë, pasi disa tensione të vogla me të dashurit tuaj do t’ju prishin qetësinë, por shumë shpejt gjithçka do të rikthehet.

Peshorja

Një ndryshim në jetën tuaj personale do të prishë qetësinë dhe gjithçka që keni ditur në të kaluarën. Rikthimi i një personi të dashur, të dikurshëm mund të ndodhë, por kjo do t’ju sjellë shqetësim dhe do t’ju bëjë të mendoni, aty ku mendonit se gjithçka ishte zgjidhur.

Akrepi

Ndoshta më pak i favorizuari i muajit të ardhshëm është Akrepi. Me datat e stacioneve në pesë ditët e para të muajit, tregoni durim dhe këmbëngulje për të kaluar.

Tensionet në punë, disa pengesa dhe pak grimca do ju shqetësojnë jo pak, por gjithçka zgjidhet dhe shkon mirë nga fundi i gushtit e në vazhdim./abcnews.al