Hakim Ziyech është kthyer në modë për merkaton e Milan.

Anësori markën i Chelsea, nuk gjeti shumë hapësirë te blutë e Londrës dhe mund të largohet. Për këtë arsye, interesimi i Milanit është konkret dhe ata po punojnë me chelsean për të kuptuar realizueshmërinë e një operacioni, duke kërkuar një marrëveshje për formulën dhe shifrat.

Lojtari mund të jetë i gatshëm të transferohet. Në këtë sezon për Chelsea, ai ka zhvilluar 44 ndeshje ku ka ka realizuar 8 gola dhe 6 asist./