Babis Anagnostopoulos i cili vrau gruan e tij, ndodhet në burgun e Malandrinos, në të ashtuquajturin “Alcatraz” të burgjeve greke, pasi kërkesa e tij për të qëndruar në burgun e Korydallos për të vuajtur dënimin nuk u pranua, për arsye sigurie.

Babis Anagnostopoulos , u dënua me burgim të përjetshëm plus 11 vjet burg për vrasjen e gruas fatkeqe Caroline dhe vrasjen e qenit të tyre, u transferua në Malandrino dhe po përpiqet të përshtatet me situatën e re.

“Shoku i dhomës”

Emisioni “To Proino” paraditen e së hënës dha informacione për programin dhe psikologjinë e Babis Anagnostopoulos në ambientin e tij të ri.

Sipas raportit, Babis Anagnostopoulos ka dalë nga qelia e karantinës dhe është transferuar në krahun e parë me një “shok dhome”, një të dënuari për vrasje nga Shqipëria, i cili punon në kafenenë e burgut.

“Ai është i qetë, i urtë, më i heshtur. Ai monitoron mjedisin e ri, njerëzit. Ai lexon, ka kuti me më shumë se 50 libra. Ai po flet në telefon me familjen e tij. “Ai ecën në oborr dhe stërvitet në palestër në natyrë”, thanë ata në emision.

Babis Anagnostopoulos pritet të flasë edhe me avokatin e tij, Aleksandros Papaioannidis, pasi nga e marta pritet të paraqesë kërkesën e parë për një vizitë në burgun e Malandrinos.

/abcnews.al/