Putini mban me vete një çantë për jashtëqitjen dhe urinën kur udhëton jashtë Moskës për të fshehur problemet e mundshme shëndetësore.

Sipas raportimeve, presidenti rus Vladimir Putin mban me vete një valixhe për ta mbushur me jashtëqitje dhe urinë nga frika se ato mund të zbulojnë shumë informacione për shëndetin e tij nëse bie në duart e gabuara.

Lexo Edhe:
Mgid
Mgid

Shameful Sports Moments: Best Pics

Ukrainës po i mbaron municioni, thonë zyrtarët – Gazeta Express
“Putini ka frikë se çdo informacion në lidhje me shëndetin e tij mund të bie në duart e shërbimeve të huaja të inteligjencës”, tha Rebekah Koffler, presidente e Doctrine & Strategy Consulting dhe një ish-oficere e inteligjencës DIA, për Fox News Digital.

“Ai dëshiron të projektojë imazhin se do të sundojë Rusinë për një kohë të pacaktuar, në mënyrë që të pengojë çdo kaos që lidhet me ndryshimin e pushtetit”, shtoi ajo.

Një raport nga Paris Match nëpërmjet Moscow Times zbulon se Putini ka një ndihmës special nga Shërbimi Federal i Gardës, i cili e bart valixhen me fekale dhe urinën e mbledhur gjatë udhëtimeve të tij, dhe e kthen atë në Moskë.

Koffler shpjegoi se Putini ka të ngjarë të ketë frikë nga dikush që përdor jashtëqitjet si dëshmi të një lloj dobësie në shëndetin e presidentit rus.

“Pa një sëmundje vdekjeprurëse, Putini ka të ngjarë të jetë presidenti i Rusisë të paktën deri në vitin 2024 dhe ndoshta deri në vitin 2036, duke pasur parasysh se popullariteti i tij është rritur në qiell pas pushtimit të Ukrainës”, deklaroi ajo.

Raportet për shëndetin e Putinit kanë qarkulluar që para fillimit të pushtimit. Një regjistrim i fundit thuhet se zbuloi një oligark rus të lidhur me Kremlinin duke thënë se Putin ishte i sëmurë rëndë me kancer në gjak.

Raportet para pushtimit sugjeruan se Putin mbeti i izoluar për të shmangur shfaqjen e shenjave të shëndetit të dobët. Kritikët vunë në dukje periudhat e zgjatura të izolimit si një shkak për gjykim të dyshimtë që dërgoi në dhe gjatë pushtimit të Ukrainës.