Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Në orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 17, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 25 deri në 33 gradë celsius.