Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri 17 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 24 deri 31 gradë celcius.