Moti sot në vendin tonë pritet të të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Në orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e fortë në pjesën veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri në 20 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 28 deri 36 gradë celsius.