Me gjithë atë që kemi kaluar vitet e fundit, shumë janë duke kërkuar një mënyrë për të eliminuar efektet e karantinës dhe për të bërë një fillim të ri. Pra, ka mënyrë më të mirë se ndryshimi i ngjyrës së flokëve? Është koha për të shkuar në parukeri dhe për të festuar verën me ngjyrën më të nxehtë të sezonit bronzin.

Flokët ngjyrë bakri, tendenca më e mirë e verës

Ekspertët e fushës bien dakord se ky trend është në rritje. Jeremy Tardo tha: “Flokët gështenjë janë një trend i madh tani.” Ata pretendojnë se është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i dhënë ngrohtësi dhe shkëlqim flokëve tuaj, ndërsa thonë se ngjyra e bakrit është “motra më seksi e kafesë dhe është motra më e ndritshme dhe më e gjallë e të kuqes së errët”, sipas koloristit Mark Mileti. Flokët prej bakri kanë fituar gjithashtu influencues në të gjithë TikTok , të cilët po e përqafojnë gjithnjë e më shumë këtë trend të nxehtë.

Edhe të famshmit e preferuar janë parë duke adoptuar nuancat e flokëve prej bakri, duke na dhënë një larmi opsionesh për të marrë ide për ndryshimin tonë të ri. Edhe pse ngjyra e bakrit duket se ka ngjallur interesin tonë nga askund, trendi ka qenë në rritje që kur “modelja Gigi Hadid papritmas i lyu flokët vitin e kaluar”.

Megjithëse ngjyra e flokëve prej bakri nuk është një trend i ri, ringjallja e saj po vjen me një zhurmë. Kendal Jenner , Phoebe Dynevor, Scarlett Johansson dhe Lizzo e kanë mbështetur herë pas here këtë ngjyrë. Madje, disa të famshëm thonë se ngjyra e tyre karakteristike është bronzi, si Isla Fisher dhe Emma Stone, ndërsa të tjerë e provojnë vetëm për verën./abcnews.al