Florentino Perez e ka të qartë se Karim Benzema është i paprekshëm te Real Madrid.

Trajneri Carlo Ancelotti është i të njëjtit mendim dhe kjo nuk do të ndryshojë.

Sulmuesi ka një vit të mbetur në kontratën e tij në Estadio Santiago Bernabeu, por drejtuesit e klubit janë të bindur se ai do të kalojë edhe dy vite të tjera në klub, deri në qershor të vitit 2024.

Ata presin që të nënshkruhet menjëherë një rinovim i kontratës për sulmuesin në top-formë.
Nuk ka asnjë dyshim për këtë në Real Madrid dhe kjo redukton nxitimin për të nënshkruar me një tjetër qendërsulmues.