Barcelona nuk pritet që t’i ofrojë kontratë të re Dani Alvesit.

Siç raporton Sport, plani është që Barcelona të mos i ofrojë kontratë të re brazilianit.
Kontrata aktuale e Dani Alvesit skadon në fund të qershorit.
Ky opsion është diskutuar vazhdimisht, teksa gjatë verës Dani Alves pritet të largohet nga Barcelona.

Dani Alves erdhi te Barcelona në nëntor të vitit të kaluar dhe filloi të luante nga stinori pranveror.