Presidenti Ilir Meta, ka dalë pak minuta më parë në një koference urgjente për mediat, ku po bën publike disa problemetika dhe nevojave për përmirësim nga qeveria.

Një nga shqetësimet e shprehura nga presidenti është ai rjedhjeve të të dhënave personale dhe mos ndëshkimi i autoriteteve përkatëse.

“Shpreh shqetësim serioz për rjedhjet e të dhënave personale. U bëj thirrje qeveritare të sigurojnë llogaridhënie për rrjedhjen e të dhënave, pra të ketë arrestime”, ka thënë ndër të tjera Meta. /albeu.com