Mbyllet finalja e madhe e UEFA Conference Lague në stadiumin ‘Air Albania’ të Shqipërisë.

Roma e ka fituar këtë takim me rezultatin final në 1:0,.

Trajneri Mourinho bashkë me Romën e tij festojnë titullin e parë të këtij kompeticioni.

Stadiumi Kombëtar i Shqipërisë pranoi sot plotë 22 mijë tifozë të Romës dhe Feyenoordit.

Shikoni më poshtë videon kur skuadra e Romës fitojnë trofeun e Conference League.