Divock Origi i Liverpoolit ka rënë dakord për një marrëveshje për t’u bashkuar me AC Milan në fund të sezonit 2021/22.

Me largimin e tij, Origi do t’i japë fund qëndrimit të tij shtatëvjeçar në Merseyside.

aGEdhe pse ai kurrë nuk ka arritur të mbajë një vend në formacionin startues, ai ka fituar statusin e heroit në klub me disa gola të paharrueshëm për Reds.
The Guardian ka raportuar se një marrëveshje është arritur mes Milanit dhe Origit, ku mungon vetëm një test mjekësor dhe një nënshkrim në letër.