Ivan Perisic është njëri nga lojtarët më në formë këtë edicion te Interi.

Anësori kroat ka shkëlqyer nën urdhrat e trajnerit Simone Inzaghi dhe ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave.

Kontrata e kroatit me Interin skadon në verë dhe ai ende nuk ka vendosur nëse do ta vazhdoj atë.

Së fundmi La Gazzetta dello Sport ka raportuar se Juventusi është duke monitoruar situatën e kroatit dhe po mendon t’i ofrojë një kontratë.

Zonja e Vjetër është gati t’i ofrojë kontratë dy vjeçare Perisicit me një pagë prej gjashtë milionë eurove në stinor.

Në garë për shërbimet e anësorit përveç Interit e Juves janë edhe Manchester United, Chelsea dhe Arsenal.