Getafe dhe Barcelona kanë ndarë pikët në ndeshjen e javës së 37-të dhe të parafundit në La Liga.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Coliseum Alfonso Perez” ka përfunduar baras dha pa gola.

Barcelona me 73 pikë renditet e dyta në tabelë, pozitë të cilën e ka të siguruar për këtë sezon.
Kurse, Getafe ndodhet në pozitën e 14-të me 39 pikë.