Kandidatët për futbollistin dhe trajnerin më të mirë të Premier League për sezonin 2021-2022 janë shpallur.

Sipas deklaratës së Premier League, Mohammed Salah i Liverpool dhe Trent Alexander-Arnold, Kevin De Bruyne dhe Joao Cancelo i Manchester City, Heung-min Son i Tottenham, Bukayo Saka i Arsenalit, Jarrod Boëen i West Ham United dhe James Ward-Prowse i Southampton janë emrat për lojtarin më të mirë të sezonit.

LEXO EDHE:
Guardiola iu përgjigj ashpër ish-lojtarëve të United: Ku ishit kur ju shkatërruam në finale?
Ndërsa Cristiano Ronaldo, i cili u zgjodh dy herë lojtari i muajit këtë sezon, nuk mundi të gjente vend për vete në listë.

Kjo situatë u kritikua shumë ashpër nga fansat e CR7 të cilët nuk nguruan të shkruanin komente negative dhe krijuesit e listës së kandidatëve.

Ndërsa Thomas Frank (Brentford), Pep Guardiola (Manchester City), Eddie Hoëe (Neëcastle United), Jürgen Klopp (Liverpool) dhe Patrick Vieira (Crystal Palace) u nominuan për kategorinë e trajnerit më të mirë.