Lindita Bimi është pa dyshim një prej grave më të guximshme përsa i përket mentalitetit të ndrydhur shqiptar.

Ajo bëri debutimin e saj në ekran për herë të parë në emisionin Përputhen +40 ku u cilësua si seks simbol i grave pjesëmarrëse.

Bimi u përfshi në një rivalitet me një tjetër konkurrente në këtë emision për një mashkull të quajtur Çimi.

Ajo më pas iu përkushtua muzikës, në një këngë të quajtur kokaina, ku performoi disa skena të nxehta me një model.

Duket se bjondja e zjarrtë nuk e ka aspak problem të shfaqë tipin e saj të lirshëm në çdo ambient.

Duke qenë shumë aktive në rrjetet sociale, ajo ka dalë live në një video kontraverse ku tregon më shumë seç duket.

Lindita i ka hequr komplet të brendshmet në pjesën e sipërme të trupit dhe ka dalë siç e ka bërë nëna, e mbuluar me flamurin e Romës.

Ajo ka perfomuar këtë skenë ditën e djeshme në ndeshjen Roma-Feyenoord, teksa mbulonte gjoksin me duar.

Fansat i kanë kërkuar të dalë nudo dhe të mbajë premtimin e bërë nëse Roma fitonte.