Tërmeti që në epiqendër kishte Bosnjën e Hercegovinën është ndjerë edhe në Kroaci, Slloveni dhe në Napoli të Italisë.

Ende nuk dihet për dëmë materiale ose për viktima, transmeton portal arbresh.info

Tërmeti është ndjerë edhe në Prishtinë, Tiranë, Durrës dhe Shkup.

Portali arbresh.info do t’ju mbajë të informuar për detajet në vazhdim.