Shkupi është shpallur kampion në Superligën e futbollit në Maqedoninë e Veriut.

Shkupjanëve iu ka mjaftuar një fitore minimale ndaj Renovës, që ta sigurojë titullin e katërt në histori të klubit.

Me këtë rast njohësit e futbollit flasin më në detaje për këtë sukses të madh të skuadrës nga Çairi.Shaban Sinani në emisionin Happy Dey në Klan Maqedonia foli për të gjitha zhvillimet e këtij kampionati dhe për këtë sukses të merituar të skuadrës shqiptare që kurrorëzohet për herë të katërt kampion por për herë të parë me emrin Shkupi.Tetovasot.