Gjatë ditës së sotme mëngjesi do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 21 gradë Celsius.