Telenovela “Mbappe” mund të jetë duke jetuar grahmat e saj të fundit. Nuk ka asgjë të mbyllur nga ana e lojtarit as me PSG-në dhe as me Real Madridin, por ai që me siguri nxiton opsionet është klubi që drejton Nasser al Khelaifi.

Nëna e lojtarit, Fayza Lamari, ndodhet në Doha me djalin e saj të vogël Ethan, i cili gjithashtu luan në akademinë e klubit parizien dhe përmes rrjeteve sociale ka reflektuar praninë e tij në Katar. PSG duket optimist dhe e vërteta është se kjo vizitë nga nëna mund të jetë çelësi për mbylljen e një marrëveshjeje rinovimi, shkruan Telesporti.

Objektivi i klubit është të jetë në gjendje ta ketë Kylian edhe të paktën sezonin e ardhshëm, që përkon me Botërorin e Katarit, i cili fillon nëntorin e ardhshëm, por propozimi i klubit mund të jetë për dy vjet, me një angazhim që do ta lehtësojë largimin e tij nëse vendos ta përfundojë kohën e tij në Paris.

Oferta e PSG-së është shumë e rëndësishme në të gjitha nivelet dhe ndoshta ajo po e fut në dyshime lojtarin, dëshira e të cilit ka qenë gjithmonë të luajë për Real Madridin. Parizienët refuzuan verën e kaluar 200 milionë euro nga “Los Blancos”.

Te Real Madridi, megjithatë, kanë qenë gjithmonë optimistë dhe besojnë se Kylian do të vazhdojë me idenë e tij për t’u veshur me të bardha dhe do t’i ofrojnë një ofertë që është gjithashtu e pakundërshtueshme dhe që do ta bënte Mbappé lojtarin më të paguar në historinë e klubit galaktik.

Megjithatë, Kylian e di se nëse është për para, oferta nga Parisi do të jetë gjithmonë më e lartë dhe duhet të vlerësojë faktorë të tjerë në karrierën e tij sportive. Nëna e Kylian nga ana e saj e ka bërë gjithmonë të qartë se dëshiron më të mirën për djalin e saj dhe se do të punojë për të realizuar vullnetin e futbollistit, ashtu si babai i tij.