Interi dhe Milani do të zhvillojnë sot ndeshjen e kthimit në “Giuseppe Meazza”, ku edhe do të mësohet finalisti i parë i Kupës së Italisë.

Tashmë janë publikuar ehde formacionet zyrtare me të cilat do ta fillojnë këtë ndeshje, dhe ato zyrtare i gjeni më poshtë:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Correa.

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Hernandez; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Kessie, Leao; Giroud.

Përballja e parë në “San Siro” mbaroi me rezultat të barabartë 0:0.