Forcat ukrainase të sigurisë rrëzuan një dron në Kyiv të shtunën pasdite, sipas zyrtarëve dhe dëshmitarëve.


Thuhet se droni kishte tre kilogramë eksploziv. Ai u shkatërrua në lagjen Podil të Kyivit dhe gjithçka shkaktoi një zjarr të vogël.

Lokacioni i imazheve të postuara në Twitter u konfirmua nga BBC.