Mediat kanë publikuar vazhdimisht pamjet nga lufta në Ukrainë, ku forcat ruse po bëjnë masakër edhe në popullin civil. Në një video të fundit, shihet se si ushtarët rus përdorin tankun për të vrarë një civil të pa armatosur në Mariopol.


Më herët nga media gjermane ZDF, u publikuan pamje të tjera ku shiheshin ushtarët rus që vrisnin një civil edhe pse ky i fundit ishte me duart lart dhe nuk përbënte rrezik për ta.

Videot janë xhiruar me dron nga lartësia dhe janë publikuar në shumë media të ndryshme.

https://twitter.com/MFA_Ukraine/status/1504016527904976896?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1504016527904976896%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fpamjet-e-renda-ruset-vrasin-me-tank-civilin-e-paarmatosur-ne-mariopol%2F