Një tubim pro-Kremlinit për të shënuar përvjetorin e tetë të aneksimit të Krimesë nga Rusia po zhvillohet sot në stadiumin Luzhniki në Moskë.


Stadiumi është i tejmbushur, me njerëz që valvitin flamujtë ruse dhe mbështesin presidentin Vladimir Putin për arritjen.

Ndërkohë lufta në Ukrainë vazhdon të jetë e përgjakshme, me shkatërrim dhe humbje jete të shumta nga të dyja palët.