Xherdan Shaqiri është shfaqur me një veshje “ushtarake”, si presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, që kur ka filluar lufta atje.


Ai u paraqit me këtë veshje në grumbullimin e Zvicrës, në prag të dy miqësoreve.

LEXO EDHE:Portieri i ardhshëm i Interit bën aksident të rëndë, makina e tij shkatërrohet plotësisht

Siç duket Shaqiri është motivuar nga Zelensky.

Kujtojmë se Zvicra do të zhvillojë dy ndeshje miqësore, ndaj Anglisë dhe ndaj Kosovës.