Përpara se të bashkohej me Southampton-in në formë huazimi këtë sezon, tifozët e Chelseat ishin të “çmendur” pas Brojas për një kohë dhe tani po e shohim pse.


Ai ka qenë prej sulmuesve më në formë të Southamptonit, duke shënuar 8 gola në 25 paraqitje dhe duke u dëshmuar të jetë një rrezik i vërtetë për mbrojtësit kundërshtarë.

Lajmi për sanksionimin e Roman Abramovich nga Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar, e vendos Arsenalin në pozicion të favorshëm dhe mund ta blejnë Brojën.

Chelsea do të duhet të bëjnë disa sakrifica të mëdha në të ardhmen e afërt për të mbajtur klubin në lëvizje.