Barcelona ka shënuar fitore në “El Clasicon” ndaj Real Madridit, në kuadër të javës së 29-të në La Liga.


Skuadra e drejtuar nga Xavi deklasoi rivalët e tyre, duke fituar me rezultatin 0:4 në “Santiago Bernabeu”.

Katalunasit shënuan nga dy gola në të dy pjesët.

Pierre-Emerick Aubameyang shënoi dy gola në minutat 29 dhe 53, teksa nga një gol shënuan edhe Ronald Araujo (38) Ferran Torres (47).

Barcelona tani me 54 pikë renditet e treta në tabelë, kurse Real Madridi mbetet lider me 66 pikë.