Benzema dhe Messi ishin rivalë për shumë vite derisa ky i fundit luante në La Liga me Barcelonën.

Sulmuesi francez, i ka dal në mbrojtje futbollistit argjentinas duke deklaruar së fundmi se kush e kritikon atë nuk kupton nga futbolli.

“Njerëzit që e kritikojnë Messin, nuk kuptojnë nga futbolli“, tha sulmuesi i Real Madrid për ‘Telefoot’.