Juventusi nuk ka arritur më shumë se një barazim 1:1 në udhëtim ndaj Venezias, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 17-të të Serie A.

Juventusi u hendikepua qysh në minutën e 12-të, kur Paulo Dybala u desh të largohej nga loja për shkak të lëndimit.

Duke e nisur në formë të shkëlqyer ndeshjen e sotme, pasi ka fituar tri ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet, Juventusi kontrolloi rrjedhën e ndeshjes dhe pjesën më të madhe të posedimit që nga fishkëllima e parë.

Fillimi i shpejtë i “Zonjës së Vjetër” do të jepte fryte pak më shumë se 30 minuta pas ndeshjes, kur Álvaro Morata arriti të shënonte.

Puna e madhe e Juventusit do të zhbëhej vetëm dhjetë minuta pas fillimit të pjesës së dytë pasi vendasit filluan të merrnin territor. Një goditje e shkëlqyer e Mattia Aramu nga jashtë kuadratit përfundoi në rrjetë dhe ngriti në këmbë të gjithë në stadiumin “Pierluigi Penzo”.

Pavarësisht se pa epërsinë e tyre të zhdukej, Juventusi e kishte të vështirë të krijonte ndonjë mundësi reale për të shënuar gola për të rimarrë avantazhin e tyre.

Kështu, Juventusi mbetet i gjashti me 28 pikë, kurse Venezia e 16-ta me 16 pikë gjithsej.