Sveçla jep detaje për aksionin në Karaçevë: U godit rrjeti i kazinove ilegale (FOTO)

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka dhënë detaje për aksionin e policisë në Karaçevë.


Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Sveçla njoftoi se është goditur rrjeti i kazinove ilegale, transmeton Klankosova.tv.

Mes tjerash, ai tha se janë arrestuar disa persona të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Postimi i plotë:

Edhe një aksion i suksesshëm i Policisë së Kosovës.

Në bashkëpunim dhe koordinim me Prokurorinë Themelore në Gjilan dhe me autoritet komunale të Dardanës sot u godit rrjeti i kazinove ilegale në zonën e fshatit Karaqevë.

Pas konfiskimit të aparatave për lojërat e bixhozit, u rrënuan objektet e ndërtuara ilegale si dhe arrestimet e personave të përfshirë në këtë aktivitet kriminal po vazhdojnë edhe në këto momente.