Magjia e Ligës së Kampionëve vazhdon sonte me disa super ndeshje.

Porto dhe Atletico Madrid zhvillojnë një ndeshje venditmare.

Të dy skuadrat kërkojnë kalimin e madh tutje, por natyrisht do të jenë të fokusuara edhe tek ndeshja tjetër mes Milanit dhe Liverpoolit, atje ku një fitore e skuadrës angleze do të ishte një lajm i mirë për të dy këto klube.

Porto XI: Costa; João Mário, Mbemba, Pepe, Zaidu; Otávio, Grujić, Vitinha, Díaz; Evanilson, Taremi.

Atlético XI: Oblak; Vrsaljko, Kondogbia, Hermoso, Carrasco; Llorente, De Paul, Koke, Lemar; Suárez, Griezmann.