Shanset nuk janë që sulmuesi i Paris Saint-Germain, Mauro Icardi në lidhje që ai të nënshkruajë me Newcastle United në afatim kalimtar të janarit.

Sipas “Foot Mercato”, sulmuesi argjentinas i është ofruar “Megpies”, së bashku me Barcelonën, Tottenhamin dhe Juventusin teksa përpiqet të largohet nga Ligue 1.

Raporti pretendon se ai do të donte të gjente një klub ‘më të qetë’ ku të mund të ishte një lojtar i rëndësishëm për skuadrën, në vend që të ishte “një peshk i vogël në një pellg të madh” në Francë.

Callum Wilson mund të jetë një partner ëndrrash te sulmuesi argjentinas, i cili ka dëshmuar se mund të shënojë gola në nivelin më të lartë. Në 296 ndeshje për Interin dhe PSG-në, ai ka shënuar 160 gola dhe ka dhënë 39 asistime.