Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me të reshura shiu dhe i ftohtë.

Temperaturat e ditës do të lëvizin nga -1 deri në 11 gradë Celsius. Gjatë ditës në vendet malore do të ketë reshje shiu.

Moti në ditët në vijim do të jetë me shi e borë, dhe me temperatura të ulta në gjithë territorin e vendit.