Moti, me vranësira të ndryshueshme

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me periudha me diell dhe i ftohtë. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior, veçanërisht përgjatë lumit Vardar.


Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 1 deri në 8 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë kryesisht me vranësira, përkohësisht erë e përforcuar veriore. Temperatura maksimale do të arrij në 5 gradë Celsius.

Në ditët në vazhdim pason periudha mesatare me vranësira dhe e ftohtë me frymë nga drejtimi verior, veçanërisht përgjatë lumit Vardar. Të premten dhe të shtunën do të ketë reshje lokale të shiut.