Futbollisti suedez Zlatan Ibrahimovic ishte i ftuar në programin italian Radio Deejay, ku foli për karrierën e tij të pasur.

Ibrahimovic, i cili luan për Milanin në Serie-A, zbuloi se e konsideron Italinë një shtëpi të dytë dhe pa të cilën nuk do të mund të ishte ai që është sot.

“Italia është vendi që më bëri këtë që jam sot. Gjithçka nisi në Itali. Ka një shkollë të fortë për futbollistët e talentuar në Holandë, por unë kam kaluar shumë vite këtu. Italia është shtëpia ime e dytë dhe unë i jam shumë mirënjohës këtij vendi”, ka thënë Ibrahimovic i ftuar në emisionin radiofonik.

Futbollisti me origjinë nga Bosnja dhe Hercegovina zbuloi disa gjëra interesante për pikëpamjen e tij për futbollin dhe gazetarët u interesuan se çfarë do të ndryshonte nëse do të ishte gjyqtar futbolli.

“Nëse do të isha arbitër, nuk do ta ndwrprisja ndeshjen shumw herw gjatw ndeshjes, pasi më pëlqejnë duelet. Në Angli lojtarët lejohen të luajnë futboll tw fortw. Më pëlqen ai stil arbitrimi”, tregon Zlatan.

Ibrahimovic u premtoi tifozëve të Milanit se do të luftonte për titullin në Itali deri në fund të sezonit.

“Jemi të zhgënjyer me eliminimin nga Champions League dhe më vjen keq, por do të luftojmë për Scudetton. Do të bëjmë gjithçka për të fituar titullin në Itali dhe nuk do të dorëzohemi. Edhe suksesi është në rënie, do të qëndrojmë. ngrihu dhe bëhu më i dëshpëruar”, përfundoi suedezi.